Domů / Poradna / 5. Osvětlení kuchyňské linky LED páskou

5. Osvětlení kuchyňské linky LED páskou

5. Osvětlení kuchyňské linky LED páskou - LedLine.cz    LED diodové pásky pro osvětlení kuchyňské linky

Osvětlení kuchyně

Správné osvětlení kuchyňské linky je velice důležité jak z hlediska použitelnosti kuchyňské linky při vaření a přípravě pokrmů, tak z hlediska bezpečnosti. Při správném osvětlení je celá plocha rovnoměrně nasvícená, intenzita osvětlení je dostatečná pro bezpečnou práci, CRI index podání barev je dostatečný a nedochází ke zkreslení barev potravin.

Námi doporučené a nabízené osvětlení kuchyňské linky pomocí LED pásky splňuje všechny potřebné parametry pro správné a funkční osvětlení.

Výhody osvětlení kuchyňské linky pomocí jednobarevné LED pásky

  • Dostatečná intenzita osvětlení
  • Rovnoměrné nasvícení pracovní plochy
  • Výběr z několika odstínů bílé barvy : teplá bílá, denní bílá, studená bílá
  • Úsporný a dlouholetý provoz
  • Bezpečné napětí 12V -24V
  • Možnost snadného stmívání
  • Osvětlení po celé délce kuchyňské linky
  • Moderní design

 

Postup instalace při osvětlení kuchyňské linky pomocí LED pásky

1. Výběr vhodné LED pásky

Pro dostatečnou intenzitu osvětlení doporučujeme zvolit vysoce svítivou LED pásku v barevném provedení teplá bílá, denní bílá nebo studená bílá. Nejpoužívanější barevné provedení již dlouhodobě jsou teplá bílá barva a denní neutrální bílá. Veškeré LED pásky nabízené v našem obchodě jsou ze zadní strany opatřeny 3M oboustrannou samolepicí páskou. Vyberte si vhodné LED pásky v naší nabídce.

 

2. Výběr ALU profilu pro LED pásky

Vysoce svítivé LED pásky na kuchyňské linky je nutné instalovat na ALU profil který zajistí dostatečný odvod tepla a chlazení LED pásky. Hliníkový profil pro LED pásky je z čelní strany opatřen plexi krytkou v čirém nebo matném provedení. Pro většinu použití lze doporučit použít čirou čelní plexi krytku. Oproti mléčné nedochází k úbytku intenzity osvětlení.

Alu profily pro LED pásky jsou nabízené ve variantách pro použití přisazené či zápustné, a vhodnost jednotlivé varianty je zcela individuální. 

Nabídka ALU profilů pro LED pásky  

Po odstranění krycí folie ze zadní strany LED pásky se páska snadno vlepí do ALU profilu.

 

3. Výběr vhodného napájecího zdroje pro LED osvětlení

Důležitým krokem je výběr vhodného napájecího zdroje pro LED pásky. S výběrem vhodného napájecího zdroje Vám pomůže naše poradna volba napájecí zdroj pro LED pásky.

 

4. Připevnění LED osvětlení kuchyňské linky

Připevnění svíticí LED lišty / ALU profil s vlepenou LED páskou / je velice snadné. Není zapotřebí žádné vrtání či příslušenství v podobě držáků a úchytů. Doporučené připevnění LED lišty je lepením.

V naší nabídce naleznete vhodné lepidlo DEN BRAVEN Mamut Glue. Toto lepidlo je prověřeno stovkami námi provedených instalací.

 

 

5. Připojení LED osvětlení kuchyňské linky k přívodu 230VAC

Ideálním připojením je s vypínačem na 230V. Postoupnost zapojení je : přívod 230VAC / vypínač 230V /napájecí zdroj pro LED / LED lišta.

Vypínač je vhodné umístit „před napájecí zdroj“, tím je zajištěno zapínání a vypínání celého okruhu včetně trafa.

Zde v nabídce příslušenství pro snadné připojení jako jsou Wago svorky a podobně.

 

LED osvětlení kuchyňské linky lze i stmívat. Popis zapojení stmívače naleznete v naší poradně.

Efektním způsobem ovládání je dotykový mikro stmívač který se instaluji přímo do ALU profilu. Řízení osvětlení pak probíhá pouhým dotykem na LED lištu.

 


^ Nahoru